Audyt strony internetowej

Strona internetowa

Witryna internetowa to tak naprawdę w dzisiejszych czasach wizytówka firmy czy też instytucji. Warto skupić się na aspektach technicznych jej budowy a nie tylko na grafice. Algorytmy wyszukiwarek oceniają budowę a nie wygląd strony internetowej. A skoro zlecasz zewnętrznej firmie wykonanie witryny internetowej swojego przedsiębiorstwa to znaczy że możesz się nie znać na aspektach budowy strony WWW. Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom została stworzona usługa audytu strony internetowej.

 

Audyt witryny internetowej

Audyt strony internetowej to takie samo działanie jak przy innych tego typu sprawdzeniach. Chodzi o potwierdzenie zgodności budowy witryny internetowej w oparciu o najnowsze trendy oraz wytyczne kierowane z Google do webmasterów.

 

Kiedy przeprowadzić audyt strony WWW ?

Ta odpowiedź nie spodoba się właścicielom witryn internetowych. Ale aby odpowiedź była wyczerpująca postaram się nieco zgłębić temat. Tak naprawdę pierwszy (tak to pierwszy audyt) audyt powinien zostać przeprowadzony tuż po opublikowaniu strony na zewnętrznym serwerze. Audyt strony internetowej powinien być przeprowadzony podczas każdego odbioru nowej witryny internetowej. Audyt powinien być podstawą do wypłaty wynagrodzenia za usługę wykonania strony WWW przez producenta. Przeprowadzenie takiego badania podczas odbioru zamówionej witryny pomoże programistom poprawić pominięte błędy. Nawet najlepszy programista ma prawo się pomylić pisząc setki linii kodu. Dlatego stworzono usługę audytu budowy strony internetowej aby zaoszczędzić czas i szybciej poprawić wszystkie niedociągnięcia.

 

Czy powtarzać audyt strony internetowej ?

Bezwzględnie, tak, należy powtarzać audyt strony internetowej w celu sprawdzenia jak nasza strona odpowiada na ciągle zmieniające się wytyczne. Specjaliści w Google stale ustalają nowe wartości dla niektórych struktur oraz technik budowy witryn internetowych. Twórcy starają się budować strony zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Te niestety co kilka miesięcy zmieniają się pod wpływem nowych odkryć. Dlatego właśnie należy raz w roku przeprowadzić ponownie audyt strony internetowej w celu wyłuskania tych miejsc gdzie należy wprowadzić zmiany tak aby dostosować się do najnowszych trendów oraz wytycznych.

 

Czy my przeprowadziliśmy audyt ?

Tak przeprowadziliśmy audyt naszej witryny, niestety dopiero w 2017 roku co zostało wymuszone przez konsultanta który miał zająć się pozycjonowaniem naszej strony. Część z ustaleń można wyczytać na naszym blogu. Jednak mogę wszystkich ze spokojem sumienia zapewnić że przeprowadzenie audytu sprawiło że nasza strona internetowa naprawdę zaistniała w wyszukiwarce Google. Wcześniej była prawie niewidoczna na większość ważnych dla nas fraz. Po wprowadzeniu zalecanych po audycie zmian, witryna pojawiła się w wyszukiwarce.