Krótkie linki do podstron

Krótkie linki do podstron witryny

Każda witryna składa się z strony głównej oraz podstron. Na stronie głównej zazwyczaj znajduje się główny opis, a na podstronach rozszerzenie krótkich opisów. Często zdarza się że ludzie zajmujący się pozycjonowaniem witryny tworzą dodatkowe podstrony z zawartymi słowami kluczowymi w nazwie pliku , podstrony. Jest to znana metoda do wykorzystania robota wyszukiwarki aby umieścił naszą witrynę wyżej. Jednak przy przeładowaniu słowami kluczowymi nazwy podstrony możemy więcej stracić niż zyskać. Często upychane są na siłę frazy kluczowe które nie mają nic wspólnego z daną podstroną. To bardzo przeszkadza w prawidłowym ocenieniu podstrony. Pamiętaj że krótkie linki mają znacznie lepszą wartość dla wyszukiwarki niż długie. Długie linki powstają podczas upychania słów kluczowych w nazwach podstron. Należy zawsze zachować pewien umiar aby nie zrobić sobie samemu krzywdy.

 

Długie linki to plaga do tego stopnia że powstały specjalne strony które umożliwiają skracanie przewlekle długich linków. Bardzo długie adresy URL są stosowane w wielu przypadkach, szczególnie gdy w adresie znajduje się też numer sesji otwarty na danej stronie. Takie długie linki należy skrócić zanim je gdzieś sobie zapiszemy lub umieścimy w internecie. Pamiętajcie że długie linki mają tą poważną wadę że trudno je zapamiętać i przekazać ustnie.

 

Ważne jest aby tworząc krótkie linki czy też nazwy podstron, kierować się intuicją. Skrócić ilość fraz kluczowych do jednej. Pamiętaj że w jednej frazie może znajdować się kilka słów. Jednak ogranicz się do maksymalnie pięciu słów i to takich które tworzą jedne spójne zdanie. Wrzucanie kolejno po przecinku kolejnych słów kluczowych które nie stanowią integralnej całości grozi oflagowaniem i obniżeniem wartości dla wyszukiwarki co wiąże się ze spadkiem pozycji w rankingach. Umiar to podstawa. Lepiej jest stworzyć kilka podstron które będą wyczerpująco odpowiadać na wszelkie aspekty podjętych tematów, niż próbować upchnąć je wszystkie na jednej podstronie. Metoda rozproszona ma szanse osiągnąć lepsze wyniki niż jeden zlepek wszystkich zagadnień.