Już po przeprowadzce

Bank4Gold

Jest to serwis zarobkowy który jest zbudowany na licencjonowanym oprogramowaniu które ma swoje wymagania sprzętowe. Ilość dodatków nie jest zbyt duża ale przy dużej liczbie internautów którzy korzystają ze strony, moc samego serwera powinna być wystarczająca by płynnie obsługiwać cały ruch. Od tego przecież zależy powodzenie witryny oraz ilość osób która będzie z niej korzystać. Im wolniejsze działanie strony tym mniej osób które będą chciały ją odwiedzać. Każdy dziś szanuje swój czas i gdy posiada szybki internet a strona nadal wolno się wczytuje to rezygnuje z niej i przechodzi na inną. Dlatego tak ważne jest aby maszyna która obsługuje ruch internautów posiadała niezbędne zasoby aby sprawnie kontynuować pracę.

 

Wszyscy chyba pamiętamy początki serwisu społecznościowego „Nasza Klasa”, zainteresowanie było tak wielkie że serwery nie były w stanie obsłużyć wszystkich wywoływanych zapytań. Dopiero sprzedaż udziałów inwestorowi oraz zakup szaf w profesjonalnej serwerowni pozwolił na sprawne obsługiwanie całego ruchu.

 

Nowy a stary serwer

Poprzednia maszyna na której działała nasza witryna był w firmie 1and1 która swoje maszyny fizycznie ma zainstalowane w Niemczech. Podłączenie serwerowni do szerokopasmowego internetu gwarantowało szybką obsługę ruchu. Mocny procesor i8 o taktowaniu 2,8 GHz na każdy z 8 rdzeni oraz 8 GB RAM ECC gwarantowało sprawną obsługę ruchu. Na tej maszynie pracowaliśmy przez ostatnie cztery lata. Mimo podwyżki ceny w 2016 roku z uwagi na zakończenie promocji nie zmusiło nas do zmiany usługodawcy. Jednak w 2017 roku firma 1and1 po zakupie Polskiego odpowiednika w postaci firmy home.pl postanowiła nie robić konkurencji własnej nowej marce i dlatego usuwają się z Polskiego rynku wymawiając na koniec umowy chęć dalszego świadczenia usług dzierżawy serwerów. Firma owszem zachęca do przejścia do home.pl jednak nie każdy chce być obsługiwanym przez tą firmę. Tak właśnie jest z nami.

 

Dlatego została podjęta decyzja o przenosinach wszystkich danych na nowy serwer. Po przeglądnięciu wszystkich ofert oraz usług dodatkowych postanowiliśmy skorzystać z serwerowni należącej do OVH. Już wcześniej korzystaliśmy z usług tej firmy i byliśmy z niej bardzo zadowoleni do czasu wystąpienia problemów z fakturami ale to był bardziej problem Polskiego Urzędu Skarbowego niż serwerowni. Dlatego w okolicach 2012 roku korzystaliśmy z usług 1and1, posiadali filię w Polsce i wystawiali Polskie faktury. Oferta z jakiej korzystaliśmy w OVH to serwery klasy Kimsufi , a ta marka ewidentnie przestała współpracować w tamtym czasie z Polskimi klientami. Teraz gdy OVH otworzyło podobną markę do Kimsufi z możliwością wystawiania faktur na Polski rynek, postanowiliśmy ponownie przejrzeć ofertę.

 

Nowy serwer jest oparty na procesorze Xeon który posiada 4 główne rdzenie a każdy obsługuje po 4 wątki. Każdy z czterech rdzeni jest taktowany zegarem 3,6 GHz , wszystko to wspomagane jest przez 16 GB RAM ECC o taktowaniu 1333 MHz. Maszyna ta ma ogromne możliwości. Dlatego bardzo chętnie podeszliśmy do przeprowadzki na nowy serwer.