Skrypt blogowy

Blog

Blog jest to miejsce gdzie dodaje się treści o rożnej tematyce ale są to treści pisane i dodawane każdego dnia. Aby usprawnić prowadzenie takiego pamiętnika, programiści stworzyli skrypty o nazwie zawierającej się w skrócie CMS. Taki skrypt ma za zadanie ułatwienie prowadzenia takiej strony na której dodaje się dużo treści. Teraz wyobraźmy sobie osobę która nie zna i nie ma czasu na uczenie się języków opisu strony takich jak HTML. Po prostu nie każdy musi to znać. A skrypt CMS to zbiór formularzy dzięki któremu , każda osoba sobie poradzi z dodawaniem kolejnych treści. Takie oprogramowanie jest zbudowane głównie z formularzy w których wpisujemy treści a one pojawiają się w odpowiednich miejscach na stronie internetowej.

 

Jak wybrać odpowiedni skrypt ?

Na rynku dostępnych jest kilka darmowych w miarę dobrych konstrukcji typu CMS. Jednak podstawowym ich problemem jest dostępność kodu strony. Każdy może pobrać skrypt i szukać w nim luk w oprogramowaniu które mogą posłużyć do przejęcia kontroli nad stroną. Dlatego zalecane jest przez prawdziwych fachowców omijanie szerokim łukiem konstrukcji takich jak WordPress , Joomla czy Drupal.

 

Idąc za radą szefa firmy który stworzył nam naszą nową stronę, skorzystaliśmy z skryptu wyprodukowanego przez firmę Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.NET Krzysztof Wolski . Produkt ten nie jest rozpowszechniany za darmo, dostęp do kodu źródłowego ma niewielka ilość osób, a to oznacza większe bezpieczeństwo użytkowników skryptu. W dodatku skrypt został zoptymalizowany pod względem współpracy z wyszukiwarkami internetowymi takimi jak Google. Dzięki temu treści odnajdywane przez robota wyszukiwarki są prawidłowo indeksowane co poprawia widoczność całej witryny.

 

Cechy skryptu

SmallCMS produkcji firmy Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.NET Krzysztof Wolski jest oparty o unikatowy kod pisany specjalnie na zamówienie pod ten skrypt. Późniejsze poprawki i modyfikacje były wprowadzane specjalnie tak aby cele SEO były automatycznie powielane na każdej podstronie wraz z dbałością o unikalność treści oferując formularze które dają dostęp do wszystkich miejsc gdzie powinniśmy umieścić dodatkowe opisy strony czy linków. Dodatkowa podstrona z listą treści buduje wewnętrzne linkowanie. Kolejnym urozmaiceniem jest możliwość zaznaczenia treści która ma wskazywać na jeden z poprzednio dodanych artykułów. To sprawia że łatwo budować linkowanie wewnętrzne. Dzięki takiej budowie skrypt ten z łatwością osiąga wyższe oceny w wyszukiwarkach internetowych co przekłada się na lepsze prezentowanie treści na nim dodanych.