Nowa strona internetowa

Mijają lata

Przez ostatnich dziesięć lat nasza strona praktycznie nie zmieniała się. Dawne standardy nie ewoluowały tak szybko jak dzisiaj. W poprzednich latach niewiele firm posiadało witrynę internetową. Większość osób traktowało to jako dodatek do zwykłych działań marketingowych takich jak ogłoszenia w prasie lokalnej lub ogólnokrajowej. Jednak z biegiem czasu i przyśpieszeniem cyfryzacji wymagania odbiorców zmieniły się dość diametralnie. Od 2015 roku drastycznie spada sprzedaż prasy drukowanej a nawet książek. Większość ludzi czyta treści z ekranów tabletów lub telefonów komórkowych. Dawniej urządzenie takie jak telefon służyło jedynie do odbierania i nawiązywania połączeń głosowych oraz wysyłania i odczytywania wiadomości SMS. Tablety jeszcze niedawno nawet nie istniały. Dlatego strony internetowe były budowane w inny sposób.

 

Dziś tak jak wspomnieliśmy wyżej, większość treści jest odczytywanych na ekranie tabletu lub telefonu. Dlatego spada sprzedaż prasy drukowanej. A to powoduje że umieszczanie ogłoszeń w tradycyjnych dziennikach przestaje przynosić spodziewany odzew w postaci klientów którzy rezerwują pokoje w naszym hotelu.

 

Skoro większość osób przenosi się do świata wirtualnego to należy dogonić ewolucję internetową i dostosować naszą witrynę do obecnych wymogów internautów. W tym celu zatrudniliśmy firmę Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.NET Krzysztof Wolski do przebudowania naszej strony internetowej tak aby wydajniej współpracowała z obecnymi dziś narzędziami wyszukiwawczymi.

 

Rozpoczęcie współpracy

Właściciel firmy przed podpisaniem umowy przeprowadził audyt strony w celu zbadania obecnej sytuacji witryny. Niestety wykonane badanie audyt-owe wykazało braki w elementach SEO oraz strukturze kodu witryny. Dodatkowo strona nieprawidłowo wyświetlała się na komórkach i tabletach. Wdrożenie poprawek wymagało przebudowy witryny od podstaw. Dlatego właściciel hotelu Klatt postanowił zlecić wykonanie nowej strony. Podczas prac nad nową stroną firma przedstawiła trzy projekty graficzne spośród których klient wybrał jeden nad którym były prowadzone dalsze prace. Przebudowie podlegała cała grafika oraz część struktury strony. Po wprowadzeniu podstawowych elementów SEO w kodzie strony, witryna pojawiła się na pierwszych sześć fraz w wyszukiwarce Google.

 

Obecnie zakończyliśmy etap wdrażania nowej strony do publikacji w internecie. Wszystkie mechanizmy działają i możemy eksploatować witrynę. Po wprowadzeniu zmian w SEO oraz odpowiednim pozycjonowaniu witryny zaczyna ona spełniać swoją funkcję reklamową. Poprzednia wersja witryny nie była widoczna w wyszukiwarce. Będziemy dalej współpracować z hotelem Klatt w celu poprawienia widoczności witryny.